Отличен Черноморец за второто място - 6:0

Публикувано на: 29.03.2012 20:17

Черноморец разби с 6:0 аутсайдера Светкавица в последен мач от 21-ия кръг на "А" група.

Както се подразбира и по резултата, домакините тотално доминираха на стадион "Лазур". Може би до първия гол гостите от Търговище седяха равностойно. Но след неговото отбелязване в 31-ата минута от дузпа това се промени.Асис откри резултата, а само пет по-късно Яник Боли откри. Малко след това падна нов гол, който обаче беше отменен заради засада. Същото се случи и в продължението на първата част, но този път голът беше отменен заради фаул в нападение.

След паузата обаче Черноморец наниза четири редовни гола. Боли отбеляза пак в 53-ата, а Шаешу в 60-ата вкара за 4:0. В последените десет минути Асис и Шаешу оформиха отличната победа с 6:0.

А с нея Черноморец събра 46 точки и вече е втори с една пред Левски и Лудогорец и с пет зад ЦСКА. Светкавица е на дъното с 4 т.