Супер Марио трeсна Реал на "Алианц Арена"

Публикувано на: 17.04.2012 23:47

Автор: Светослав Костадинов, Проспорт.бг

Байерн (М) победи с 2:1 Реал (М) в първия мач между двата отбора от полуфиналите на Шампионската лига. Двубоят се състоя на стадиона-домакин на финала на турнира - "Алианц Арена".

Много здрава битка на терена, с много твърда игра от страна на гостите от Испания. Баварците започнаха предпазливо мача и си позволяваха да приемат повече играта в собствената си половина първите 10-15 минути. След това се стигна до 17-ата минута, в която баварците поведоха. След корнер и разбъркване топката попадна в Рибери, който директно от дузпата стреля за 1:0. До почивката играта се отвори, като Байерн на моменти доминираше.

Втората част не бе по-различна. Много динамика и от двата отбора, но и играчите в "бяло" започнаха да влизат по-твърдо. Груба грешка на защитата на баварците позволи на останалия сам на втора греда Роналдо да върне към Йозил на метър от голлинията за 1:1. Голът на чужд терен поуспокои гостите. Юп Хайнкес пък засили атаката на тима си с включването на втори нападател в лицето на Томас Мюлер.

От своя страна основният реализатор Марио Гомес направи няколко пропуска. Единият от малкия пеналт очи в очи с Икер Касияс. Може би някои си мислеха, че мачът е свършил, когато Филип Лам направи Коентрао за смях отдясно. Нахлу в наказателното поле, пуска остри успоредно на голлинията и Гомес отбеляза 12-ия си гол в 10 участия в ШЛ този сезон за крайното 2:1.

В продължението двата отбора едва не се сбиха заради Марсело. Бразилецът изрита Мюлер в гръб в опорния ляв крак, което за негово щастие му докара само жълт картон. Въпреки загубата испанският гранд има добър шанс за класиране напред предвид, че е домакин на реванша и има гол на чужд терен.

Преди мача пък стана ясно, че екипи и футболни обувки на играчи на Реал са били откраднати от съблекалнята. Един от потърпевшите е бил Кристиано Роналдо, който се е простил с три чифта бутонки.

В сряда е вторият полуфинал, в който един срещу друг се противопоставят Челси и Барселона.