Шалке 04 с първа загуба в Бундеслигата

Публикувано на: 26.09.2008 23:36

©kicker.de
Юсеф Мохамад (вляво) получава поздравления за гола си срещу Шалке 04.
Лидерът Шалке 04 прекъсна серията си без загуба в Бундеслигата от началото на сезона, след като допусна поражение с 0:1 при гостуването си на новака Кьолн в изтеглен мач от 6 кръг. Гостите показаха редица грешки в защита преди ливанският защитник Юсеф Мохамад да се разпише с глава две минути преди почивката. До попадението се стигна след дълъг тъч изпълнен от Пиер Воме и разбъркване в наказателното поле на Шалке.

Бившият нападател на Литекс и настоящ капитан на Кьолн Миливойе Новакович на два пъти имаше чисти положения за гол през първото полувреме, но бе спрян от 20-годишният вратар на "кралскосините" Ралф Феерман. Неманя Вучичевич също пропиля изгодна ситуация, но след това дойде тъча на Воме довел до гола.

През второто полувреме Кьолн изпусна възможността да убие интригата в мача, след като не успя да се възползва от възможностите си за контраатаки. "Козлите" едва не бяха наказани в края на мача, когато резервата на гостите Халил Алтънтоп след удар с глава прати топката в гредата.

Въпреки загубата "кралскосините" засега запазиха първата си позиция в класирането с 11 точки от 6 мача, следват Хофенхайм, Щутгарт и Хамбургер с по 10 точки от 5 мача. Шалке победи Хановер с 2:0 в мач за купата на Германия във вторник, но трети мач в рамките на 7 дни явно се оказа прекалено много за играчите на Фред Рутен.