Балъков с първа победа, Кьолн запази шанса на Херта не изпадне

Публикувано на: 21.04.2012 18:32

©fck.de
Въпреки че Красимир Балъков не успя да спаси Кайзерслаутерн от изпадане, отборът му постигна първа победа в Бундеслигата под негово ръководство. Успехът е и първи въобще на наш треньор в елита на германския футбол, както и първи от над 20 мача.

Може да се каже, че победата е и изненадваща, защото "лаутерите" се наложиха с 2:1 над Херта насред Берлин. Столичани все още имат шанс за оцеляване, но вместо да добавят нови три точки към актива си, те се изложиха. До края на сезона в Германия остават два кръга.

Положението е следното - Кайзерлсаутерн е последен с 23 т. и се завръща обратно във втора дивизия след 2 години сред майсторите. Херта е с 28 т. на предпоследното 17-о място. Два кръга преди края разликата с Кьолн, който е на позицията за бараж, е само две точки.

"Козлите" се изложиха у дома, ако може да се каже, завършвайки при 1:1 с Щутгарт. Домакините взривиха "Рейн-Енерги Щадион" 50-ата минута. Тогава Подолски намери Пежко, а полякът откри резултата. Равенството беше оформено в 71-ата с голяма доза късмет. Ударът на Какау след пас на Ибишевич срещна и двете греди преди да влезе във врата.

С точката "швабите" остават на пето място в зона Лига Европа.

В същото време Байерн постигна страхотен обрат до 2:1 срещу Вердер в Бремен. Юп Хайнкес очаквано запази основните си футболисти за реванша с Реал (М) в Шампионската лига. От титулярите единствено на терена бяха Неойер и Швайнщайгер.

Вердер поведе чрез Налдо в началото на второто полувреме. Не мина много, когато за няколко минути в игра се появиха Рибери, Кроос и Гомес. И нямаше как това да не се отрази. Прострелно центриране на френския национал принуди Надло да се намесва, а за негово нещастие топката се оказа в собствената му мрежа - 1:1. В 90-ата минута обратът стана факт след попадение на Рибери за крайното 2:1.

С победата тази вечер баварците остават плътно втори с 57 точки. Бременци пък са на 2 точки от квалификационните кръгове на Лига Европа, където с 44 т. и мач по-малко е седмият Хановер 96.