Барселона си го изкара на Райо Валекано - 7:0

Публикувано на: 30.04.2012 09:25

©Ройтерс
Райо Валекано имаше нещастието в неделя вечер да се изправи срещу съкрушения Барселона. Каталунците отпаднаха от Шампионската лига през седмицата и си го изкараха на намиращия се във втората половина на таблицата тим - 7:0, при това като гост.

Обичайно заподозряният Лионел Меси откри в 16-ата минута след комбинация със Санчес и Педро. Десетина по-късно шут на чилиеца рикошира у Алберто Кореа и влезе в мрежата.

Меси бе в основата на третото попадение малко преди почивката. Той финтира трима защитници на Райо и изведе с перфектен пас Кейта за 3:0.

Малко след почивката Педро покачи на 4:0, след като довкара отбил се от гредата удар на Меси. Барса трябваше да чака до 77-ата минута за гол номер 5, който стана дело на Тиаго Алкантара. Педро наниза шестото попадение след подаване на Меси, а аржентинецът вкара 42-ия си гол за сезона в добавеното време за крайното 7:0.

С успеха каталунците отложиха празника на лидера Реал (М), който при равенство или загуба щеше предсрочно да спечели шампионската титла.

Райо Валекано - Барселона  0:7