Експлозии от емоции в Разград, домакините бият Черноморец с 3:1

Публикувано на: 12.05.2012 16:02

©24chasa.bg
Костадин Дяков
Стартира мачът между Лудогорец и Черноморец, който е един от най-важните в шампионата изобщо. Той има пряко отношение към титлата, за която спорят ЦСКА и Лудогорец, както и към разпределението на квотите за евротурнирите. Там Черноморец е в битка с Левски, Литекс и Локомотив (Пд) за третото място.

Черноморец поведе още от "съблекалнята" с гол на Коце Дяков още в 4-ата минута. Той засече рикоширала в гредата топка, след изстрел на Венци Христов.

Последва много силно първо полувреме за разградчани. В 30-ата минута Шаешу от Черноморец загуби наивно в центъра и Иван Стоянов разигра перфектно с Емил Гъргоров за 1:1, което бе 14-ото попадение на Стоянов в шампионата и го изведе начело в голмайсторската листа. Комбинацията между двамата в зелено бе изгледана като репортер под прикритиие от вече повече устатия капитан на бургазлии Радостин кишишев.

Три минути по-късно наставникът на Черноморец бе изгонен от Стефан Спасов, който до този момент не бе показал картон на полеви играч. Херо прие решението за около 30 секунди след което реши, че трябва да си довърши тирадата и нахлу на терена. Той имаше претенции, че преди гола е имало нарушение срещу Шаешу в центъра. Наложи се почти цяло районно полицейско управление да го изведе от терена. той се качи на трибуната и докато седна се стигна и до дузпа за Лудогорец в 37-ата минута. Кристофър Улембо събори наивно Марселиньо пред вратарското поле. Тогава Херо напусна стадиона. На първи прочит изглеждаше, че решението на Пастата е пресилено, но при повнторението на режисьора на ТВ 7 ясно се видя неточното действие на Улембо, който получи първия жълт картон в двубоя. За голяма уста такъв получи и Кишишев.

Иван Стоянов реализира наказателния удар и вкара своя гол №15.

В даденото от съдията продължение се стигна до много емоции. Стоян Колев получи жълт къртон. Вратарят протестира бурно, че Стефан Спасов не е санкционирал Марселиньо, който според него е паднал за дузпа. Арбитърът наистина не отсъди наказателен удар, а посочи корнера. Повторението обаче ясно показва, че вездесъщият Кишишев, ако беше на състезание по класическа борба, точно в този момент щеше да спечели точка срещу Марселиньо за успешно събаряне с пълен захват през гърди.

През втората част Емил Гъргоров добави още едно попадение и лудогорец победи с 3:1. Разградчани отново застанаха на две точки от лидера ЦСКА.

От 75-ата минута Черноморец игра с човек по-малко, заради директен червен картон за Паланков, който влезе много грубо в краката на Барт.

Стартови състави:

Лудогорец: 12.Голубович, 25. Минев, 20. Шоко, 33. Гулдан,5.Барт, 8.Генчев, 18.Св.Дяков, 84. Марселиньо, 23. Гъргоров - к, 73. Стоянов, 22. Иванов;

Черноморец: 12.Колев, 2. Дянков, 6. Паланков, 8. Асис, 10. К.Дяков, 11. Христов, 25.Кишишев - к, 37. Фо-Поре, 55. Терзиев, 92. Шаешу, 93. Уалембо.