Върнахме си го на Германия във Франкфурт

Публикувано на: 27.05.2012 18:24

©fivb.org
Националният ни отбор по волейбол зарадва няколкото стотин български фенове във Франкфурт, които подкрепиха нашите срещу Германия - 3:1 (25:22, 25:21, 19:25, 25:23), в последна среща от Група "D" на Световната лига.

Възпитаниците на Радостин Стойчев поведоха с 2:0, но след това някак наивно загубиха третия гейм. В четвъртия изгледите бяха същите, по при 22:19 в полза на домакините стигнахме до 23:22 за нас и в крайна сметка затворихме двубоя при 25:23.

Страхотен мач записа Цветан Соколов, който беше най-резултатен за България с 24 точки, четири от които от сервис. Матей Казийски също беше в отлична форма с 5 точки от начален удар и общо 21 на сметката си.

За домакините най-резултатен се беше Георг Гроцер с 22 т. Макс Гюнтьор и Маркус Бьоме пък добавиха съответно 15 и 10 т. Утре националите се прибират в България, където в Благоевград ще продължат подготовката си за важната олимпийска квалификация в средата на идния месец в София.