Шотландия ни позволи да мислим за Евро 2013

Публикувано на: 31.05.2012 21:34

©bbc.co.uk
Георги Костадинов запази някакви шансове на България за класиране на Евро 2013
С луд късмет българският национален отбор по футбол за младежи запази шансове за европейското първенство догодина. С гол в 93-ата минута националите до 21 години се добраха до 2:2 срещу Шотландия на Градския стадион в Ловеч.

Всъщност резултатът на почивката беше в наша полза след гол на Георги Миланов в 33-ата минута. Халфът на Литекс комбинира със Сашо Цветков и с удар по земя от границата на наказателното поле откри.

В самото начало на срещата пък на два пъти гостите можеха да се разпишат, но на два пъти МакКей се провали сам срещу Стефано Кунчев. Преди това пък Марк Риджърс трябваше да се справя с хубав шут на Станислав Костов.

След паузата буквално се прибрахме да чакаме на контраатака и евентуално съперникът сам да си вкара гол. Разбира се, това не се случи. Голмайсторът на островитяните Роудс изравни в 69-ата, засичайки с глава центриране отдясно. Останаха съмнения за засада, но какво от това.

Шотландия продължаваше да натиска, но не и да създава положения пред Кунчев. В 90-ата обаче защитата ни заспа, Армстронг подаде към Роудс и той отбеляза за 9 път с фланелката на младежите за 2:1. Пълен и заслужен обрат.

Въпреки това "лъвовете" имаха късмет и лош удар на Росен Колев попадна в краката на Георги Костадинов. Оставен непокрит в суматохата халфът на Лудогорец изравни за крайното 2:2 в 93-ата минута.

Със спечелената точка България остава на трето място с 9 т. Шотландия излезе временно начело с 10, колкото има и вторият Холандия. "Лалетата" обаче са и с мач пасив.