Хърватска победи Ирландия с 3:1, поведе в Група "С"

Публикувано на: 10.06.2012 23:46

©БГНЕС
Славен Билич
Хърватска победи Ирландия с 3:1 на Градския стадион в Познан във втория мач от група С на европейското първенство по футбол.

Хърватите поведоха с гол на Манджукич в 3-ата минута. Леджър изравни в 19-ата минута след гол с глава за ирландците.

В последната минута на първата част Никица Йелавич реализира втори гол за хърватския тим.

При ситуацията от щаба на Ейре имаха претенции за засада, но такава нямаше, тъй като централният нападател бе изведен от защитник на ирландците..

Резултатът стана 3:1 още в първите минути на второто полувреме, след като Манджукич вкара втория си гол в мача.

След победата избраниците на СКлавен Билич поведоха на върха в класирането на Група "С" с актив от 3 точки.

Втори са Испания и Италия с по 1, а последен е тимът на Ейре без спечелена точка.