Италия хвана влака за елиминациите на Евро 2012

Публикувано на: 18.06.2012 23:46

©
По драматичен начин за едни и логичен за други приключи и група "С" на Евро 2012. За 1/4-финалите се класираха Испания и Италия.

Европейският шампион победи с 1:0 Хърватия, с което очакванията за равенство 2:2 не се осъществиха. Единствения гол отбеляза Хесус Навас минути преди края на редовното време. А селекцията на Славен Билич може да съжалява, защото изпусна няколко отлични положения да се разпише. Най-чистото от тях беше в 59-ата минута. Тогава Модрич центрира отдясно на втора греда, където Ракитич с глава стреля в обсега на Касияс и пропусна да открие резултата.

В другата среща между Италия и Ейре се случи очакваното - "адзурите" спечелиха 2:0 след голове на Антонио Касано в 35-ата с глава и на Марио Балотели в края със странична ножица. Ирландците приключиха и с човек по-малко след втори жълт картон на Кийт Андрюс в 89-ата.