Публикувано на: 27.09.2008 21:44

Автор: Светлин Костов

©БГНЕС
Галас (в средата) не успя да помогне на отбора си да не загуби от Хъл
Хъл Сити хвърли бомбата в 6-ия кръг на английската Висша лига. Новакът в елита взе първия скалп на град от шампионата, след като  насред Лондон победи с 2:1 Арсенал.

Гостите действаха предимно на контраатаки, на които домакините трудно успяваха да се противопоставят. Арсенал владееше инициативата по време на целия мач и когато всички очакваха "артилеристите" да открият, Хъл поведе. Резултата на "Емиратс" откри Козин в 25-ата минута.

Както до края на първото полувреме, така и през втората част футболистите на Арсен Венгер се опитаха да обърнат развоя на срещата. Натискът им даде резултат и в 51-ата минута Макшейн си отбеляза нелеп автогол, с което възстанови статуквото - 1:1.

Арсенал продължи да притиска своя противник, но до гол така и не стигаше. Вместо това в 62-ата минута след многоходова атака Джеовани отново изведе Хъл напред в резултата. До края на срещата гостите предпочетоха да запазят преднината си и се поздравиха с победата.

Със спечелените три точки Хъл вече заема 6-о място с 11 точки, на 3 от Челси и Ливърпул, които са с по 14 т. Арсенал пък е 4-и с 12 т.