Чочев продължава головата серия, води Чавдар към върха

Публикувано на: 07.10.2012 18:10

Ивайло Чочев
Младежкият национал Ивайло Чочев продължава впечатляващата серия в Б група. 19-годишният капитан на Чавдар (Етрополе) вкара седмия си гол в седмия кръг на шампионата, а има в актива си и две асистенции от началото на първенството.

Етрополци победиха Сливен с 3:1 в мач, който не може да се нареди сред най-добрите на домакините.

Данчо Етов се разписа и за 1:0. Това е гол във втори пореден мач за пазарджиклията.. След попадението на Чочев за 2:0 сливналии все пак успяха да върнат един гол, но Ерик Почански затвърди победата на домакините с 3:1 в 90-ата минута, с втория си гол в шампионата и все повече връща познатата си форма.

С тази победа Чавдар има 13 точки и застава на четвърта позиция, а Сливен твърдо стои на последното място без спечелена точка от началото на първенството в Б група. Светкавица победи Спатак Варна и излиза на втора позиция с 16 точки, а варненци вече са трети с 14. Спартак Плевен се справи с 2:1 над Видима и удържа аванса на върха с 19 точки от началото на шампионата. До този момент плевенчани имат 6 победи и един равен мач.

Младият отбор на Чавдар, който е със средна възраст 19.70 години стартира трудно първенството с две загуби. Но от 26 август насам не познава поражението и е само на 3 точки от втората позиция.

"Б" група, 7-и кръг

Раковски - Нефтохимик Бургас 1:1
1:0 Георги Стоянов (31), 1:1 Живко Петков (60)

Калиакра (Каварна) - Банско 0:1
0:1 Благой Наков (65)

Светкавица (Търговище) - Спартак Варна 2:0
1:0 Славчо Шоколаров (63), 2:0 Цветан Илиев (68-дузпа)

Любимец - Септември Симитли 2:1
1:0 Николай Павлов (35), 1:1 Анатоли Лулейски (70), 2:1 Марио Близнаков (87)

Чавдар Етрополе - Сливен 3:1
1:0 Йордан Етов (22), 2:0 Ивайло Чочев (62), 2:1 Хюсеин Филипов (82), 3:1 Ерик Почански (90)

Спартак Плевен - Видима-Раковски Севлиево 2:1
1:0 Янислав Иванов (16), 2:0 Янислав Иванов (59), 2:1 Ангел Русев (86-дузпа)

Пирин Разлог - Шумен 2:2
1:0 Георги Фикийн (25), 1:1 Захари Димитров (79), 1:2 Захари Димитров (89), 2:2 Димитър Наков (90)

Етикети: Ивайло Чочев