Марек загуби с 1:3 първия си мач в Шампионската лига

Публикувано на: 24.10.2012 20:51

Марек Юнион Ивкони загуби гостуването си на Аркас в Измир, първи мач от участието на българите в Шампионската лига по волейбол. Избраниците на Найден Найденов претърпяха поражение с 1:3 гейма.

Първата част бе загубена бързо от дупничани на 13 точки. През втората отборът се стабилизира и игра точка за точко през- две трети от времето, но накрая загуби концентрация и синхрон, което даде двоен аванс на турския тим и нашите загубиха на 19 точки.

подемът в играта на българи даде резултат в третия гейм, който те спечелиха с 25 на 16. За съжаление в четвъртия  още в началото допуснаха бързо сериозен аванс за съперника от 1:5 и това се оказа непреодолимо. Всъщност в самия край пре 24 на 19 за съперника Марек събра сили и успя да стигне до 24 на 23, но не успя да направи пълен обрат и да стигне до тайбрек в мача.