Публикувано на: 28.09.2008 13:07

Автор: Петко Борисов

©БГНЕС
Карим Бензема подминава вратаря на Нанси по време на мача между двата тима
Седемкратният шампион на Франция Олимпик (Лион) записа седми пореден мач без загуба след победа над Нанси с 2:1 в мач от 7-ия кръг на френската Лига 1.

До момента възпитаниците на Клод Пюел имат в актива си 6 победи и само 1 равенство от началото на сезона.

И трите гола в срещата паднаха в рамките само на шест минути. Първо звездата на Лион Карим Бензема откри в 30-ата минута, а само пет минути по-късно Фред удвои преднината за домакините.

60 секунди по-късно обаче гостите върнаха едно попадения чрез Берегнер. За повече обаче играчите на Нанси нямаха сили и така Лион остава лидер в класирането с актив от 19 точки.

На второ място е Олимпик (Марсилия) с 13, следват Каен, Льо Ман и Тулуза с по 11. Нанси пък е на 14-о място със 7 точки.
Етикети: лион, франция