Английските медии коментират победата на Манчестър Юнайтед

Публикувано на: 17.01.2009 20:55

Автор: Агенция Фокус

©daylife.com

Манчестър Юнайтед се придвижи до първата позиция в класирането на английския шампионат, пише електронното издание Footbal365.com след срещата Болтън - Манчестър Юнайтед (0:1). Това стана благодарение на гол на Димитър Бербатов, който вкара късен гол. В последните минути срещата вървеше при равен резултат, но пробив на Тевес и центриране към Бербатов промениха всичко. Сега Юнайтед е на една точка пред Ливърпул, който играе градско дерби с Евертън в понеделник.

Гол в 90-ата минута изпрати отбора на Манчестър Юнайтед пред тим на Ливърпул във класирането на Висшата лига, пише вестник "Гардиън" в обзора си за кръга в Англия.
Изданието отбелязва, че Димитър Бербатов и Франк Лампард са вкарали голове в последните минути и са осигурили ценни победи на тимовете на Манчестър Юнайтед и Челси.

"Гол на Бербатов в последната минута на редовното време донесе победата за Юнайтед и засили напрежението над тима на Рафаел Бенитес (Ливърпул)", коментира "Гардиън".
Гол на Димитър Бербатов в последната минута изпрати отбора на Манчестър Юнайтед на лидерската позиция в шампионата на Англия, пише електронното издание Soccerway.com.

Победата позволи на "червените" да изравнят и рекорда на Челси от 10 поредни мача без получен гол. "Вратарят на Болтън Юси Яскелайнен се превърна в герой на мача със серия от впечатляващи спасявания. В последната минута обаче Тевес центрира към Бербатов, който направи заключителния удар в срещата", коментира изданието.
Димитър Бербатов вкара в последната минута за победата на своя тим над Болтън и направи тима си лидер във временното класиране, пише вестник "Айриш Таймс". Изданието отчита феноменалната игра на вратаря на Болтън Юси Яскелайнен, който е отчаял нападателите на гостуващия тим с добрите си намеси.

"Яскелайнен обаче бе преодолян. Тевес намери свободния Бербатов и той вкара за 1:0. Проявата на Бербатов направи така, че Юнайтед изпревари Ливърпул във временното класиране и показа защо Алекс Фъргюсън плати 34 милиона евро на българина", пише "Айриш Таймс".

Гол на Димитър Бербатов в последната минута на двубоя с Болтън осигури победата на Манчестър Юнайтед и изкачи тима на челно място във временното класиране във Висшата лига, пише вестник "Таймс" в коментара си за срещата. Споменава се за това, че с тази победа "червените" изравняват рекорда на Челси от 10 срещи без получен гол, както и за феноменалната игра на вратаря на Болтън Юси Яскелайнен.

"Но в последната минута Бербатов засече центриране на Тевес и отблизо донесе заслужената победа на Юнайтед", пише "Таймс".

Българският нападател на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов донесе победата на тима си в срещата с Болтън от Висшата лига на Англия, отбелязва испанският вестник "Ас". Изданието добавя, че с този успех отборът на Бербатов е повел във временното класиране на шампионата. Освен това победата е десета поредна без получен гол за Юнайтед, допълва "Ас".