Барса разби Депортиво, постави рекорд в Примера дивисион

Публикувано на: 17.01.2009 23:26

©Ройтерс
Лео Меси (вдясно) и Тиери Анри поздравяват Самуел Ето'о за първия му гол във вратата на Депортиво
С по два гола на Тиери Анри и Самуел Ето'о и едно попадение на Лионел Меси Барселона срази Депортиво Ла Коруня с 5:0 в мач от 19 кръг на испанската Примера дивисион. По този начин каталунците увеличиха аванса си на върха на класирането на 15 точки.

Меси откри резултата в 21-ата минута, когато получи пас от Шави, промъкна се покрай няколко защитника и прати топката в десния ъгъл на вратата на Даниел Арансубиа. Скоро след това и Анри добави едно попадение, след като с глава засече центриране на Даниел Алвеш. Ето'о се оказа най-съобразителен при отбития удар с глава на Сейду Кейта и даде на Барса аванс от три чисти гола на почивката.

Десет минути преди края Анри вкара втория си гол в мача, когато завърши прекрасна атака тръгнала след чудесен пас на Андрес Иниеста към Шави по дясното крило. След това вратарят на Депортиво Арансубиа бе изгонен заради събаряне на Карлес Пуйол в наказателното поле, а Ето'о не сбърка от наказателния удар.

С постигнатия успех Барселона постави нов рекорд по спечелени точки след изминаването на първата половина от сезона. Каталунците имат 50 точки след 19 мача и по този начин подобриха постижението от 47 точки, което бе поставено от Реал (Мадрид) през миналия сезон.