Календар на спортната 2009 година

Публикувано на: 19.01.2009 16:00

Автор: Проспорт.бг

©Интернет
Календар на спортната 2009 година.

ЯНУАРИ
3 Рали "Дакар"
4-6 Ски алпийски дисциплини, СК вЗагреб (мъже и жени)
6-11 Биатлон, СК в Оберхоф
10-11 Ски алпийски дисциплини, Световна купа в Аделбоден (мъже)
10-11 Ски алпийски дисциплини, СК в Марибор (жени)
12-25 Тенис, Australian Open
13-18 Биатлон, СК в Руполдинг
14-18 Ски алпийски дисциплини, СК във Венген (мъже)
14-18 Ски алпийски дисциплини, СК в Алтенмаркт (жени)
20-25 Ски алпийски дисциплини, СК в Кицбюел (мъже)
20-25 Ски алпийски дисциплини, СК в Кортина д'Ампецо (жени)
20-25 Фигурно пързаляне, ЕП в Хелзинки
-21-25 Биатлон, СК в Антхолц
27 Ски алпийски дисциплини, СК в Шладминг (мъже)
27-2 февруари Биатлон, СП за юноши и девойки в Канморе
29-1 февруари Ски алпийски дисциплини, СК в Гармиш (мъже и жени)

ФЕВРУАРИ
2-8 Фигурно пързаляне, СП във Ванкувър
3-15 Ски алпийски дисциплини, СП (мъже и жени) във Вал Д'Изер
6-8 Шортрек, Световна купа в София
10-15 Бадминтон, ЕП, отборно и смесени двойки в Ливърпул
11 Футбол, Швейцария - България, контрола
12–14 Биатлон, VІІ кръг за Купата на Международния съюз по биатлон, Банско
13-15 Шорттрек, СК в Дрезден
13-22 Биатлон, СП (мъже и жени) в Пьон Чанг
14-15 Борба, Международни турнири "Дан Колов" и "Никола Петров"
16-28 Шахмат, Мач на претендентите за световната титла между Веселин Топалов и Гата Камски, в София
17-22 Ски алпийски дисциплини, СК в Тарвизио (жени)
21-22 - Ски алпийски дисциплини, СК в Сестриере (мъже)

23-28 Бокс, Купа "Странджа" в Пловдив
24 Плувен маратон, СК, 10 км в Сантош (Браз)
26-1 март Ски алпийски дисциплини, СК в Банско (жени)
28-1 март Ски алпийски дисциплини, СК в Кранска гора (мъже)

МАРТ
4-8 Ски алпийски дисциплини, СК в Квитфел (мъже)
5-19 Шахмат, ЕП, индивидуално в Будва
6-7 Ски алпийски дисциплини, СК в Остершванг (жени)
6-8 Лека атлетика, ЕП в зала в Торино
9-15 Ски алпийски дисциплини,финали на Световната купа в Оре (мъже и жени)
10-15 Биатлон, СК във Ванкувър
18-22 Биатлон, СК в Трондхайм
25-29 Биатлон, СК в Ханти-Мансийск
28 Плувен маратон, СК, 10 км в Нова Зеландия
28 футбол, Ейре - България, световна квалификация
28-29 Волейбол, Шампионска лига, Файнъл фор (жени)
31-5 април Борба, ЕП (мъже - свободен и класически стил и жени) в Литва

АПРИЛ
1 футбол, България - Кипър, световна квалификация
2-9 Баскетбол, Еврокъп, финал (жени)
3-5 Баскетбол, Евролига, Файнъл Фор (жени)
4-5 Волейбол, Шампионска лига -Файнъл Фор (мъже)
4-12 Вдигане на тежести, ЕП в Букурещ
7-8 футбол, Шампионска лига, 1/4-финали (първи мачове)
9 футбол, Купа на УЕФА, 1/4-финали (първи мачове)
10-12 Художествена гимнастика, Турнир "Жулиета Шишманова" в Бургас
13-18 Бадминтон, ЕП (индивидуално) в Манчестър
14-15 Футбол, Шампионска лига, 1/ 4-финали (реванши)
16 Футбол, Купа на УЕфА, 1/4-финали (реванши)
24-26 Баскетбол, Еврочалъндж, Файнъл Фор
28-29 футбол, Шампионска лига, 1/ 2-финали (първи мачове)
30 футбол, Купа на УЕфА, 1/2-финали (първи мачове)

МАЙ
5-6 Футбол, Шампионска лига, 1/2-
финали (реванши)
7 футбол, Купа на УЕФА, 1/2-финали (реванши)
8 Лека атлетика, Супер Гран при в Катар
9-31 Колоездене, Обиколка на Италия
20 Футбол, Купа на УЕФА, финал в Истанбул
23-30 Бокс, СП за юноши в Ереван
24-7 юни Тенис, "Ролан Гарос"
27 футбол, Шампионска лига - финал в Рим
29 Гребане, СК в Испания

ЮНИ
6 футбол, България - Ейре, световна квалификация
7-20 Баскетбол, Европейско първенство (жени) в Латвия
12-18 юли Волейбол, Световна лига (мъже), групова фаза
14 Лека атлетика, "Златната лига" в Берлин
14-28 Футбол, Купа на Конфедерациите в Южна Африка
19 Гребане, СК в Германия
20-21 Лека атлетика, Европейско отборно първенство в Банска Бистрица
22-5 юли Тенис, "Уимбълдън"
27 Плувен маратон, СК, 10 км в Сетубал (Порт)
30-5 юли Борба, ЕП за юноши и девойки в Грузия

ЮЛИ
3 Лека атлетика, "Златната лига" в Осло
3-26 футбол, купа КОНКАКАф
4-26 Колоездене, "Тур дьо Франс"
10 Гребане, СК в Швейцария
10 Лека атлетика,"Златната лига" в Рим
12 - Плувен маратон, СК, 10 км в САЩ
13-19 Фехтовка,ЕП за мъже и жени в Пловдив
17 Лека атлетика,"Златната лига" в Париж
18-2 август Плуване, СП в Рим
22-26 юли Волейбол, Световна лига(мъже), финали
23 Плувен маратон, СК, 10 км в Канада

АВГУСТ
4-9 Борба, СП за юноши и девойки в Турция
5 Гребане, СП за юноши във франция
8 Плувен маратон, СК, 10 км във Варна
10-16 Бадминтон, СП в Индия
12 Плувен маратон, СК, 10 км въвФранция
15 Плувен маратон,СК, 10 км в Лондон
15-23 Лека атлетика, СП в Берлин
23-30 Гребане, СП за мъже и жени в Полша
23-1 септември Волейбол, СП за младежи в Мексико
28 Лека атлетика,"Златната лига" в Цюрих
29 Плувен маратон, СК, 10 км в Дания
29-20 септември Колоездене, Обиколка на Испания
31-13 септември Тенис, US Open


СЕПТЕМВРИ
1-12 Бокс, СП в Милано
3-13 Волейбол, ЕП (мъже) в Турция
4 Лека атлетика, "Златната лига" в Брюксел
5 Футбол, България - Черна гора, световна квалификация
7 Плувен маратон, СК, 10 км в САЩ
9 футбол, Италия - България, световна квалификация
19 атон, СК, 10 км в Мексико
18 Гребане, ЕП за мъже и жени в Беларус
21-27 Борба, СП (мъже - свободен и класически стил и жени) в Дания
25-4 октомври Волейбол, ЕП (жени) в Полша
26 Плувен маратон, СК, 10 км в Китай

ОКТОМВРИ
10 футбол, Кипър - България, световна квалификация
14 футбол, България - Грузия, световна квалификация
15-18 Фигурно пързаляме, Гран при във Франция
17 Плувен маратон, СК, 10 км в Ду-бай
21 Плувен маратон,СК, 10 км в ОАЕ
22-25 фигурно пързаляне, Гран при в Русия
29-1 ноември фигурно пързаляне, Гран при в Китай

НОЕМВРИ
6-8 фигурно пързаляне, Гран при в Япония
10-15 Волейбол, Световна купа (мъже) в Япония
12-15 фигурно пързаляне, Гран при в САЩ
17-27 Вдигане на тежести, СП (мъже и жени) в Южна Корея
19-22 фигурно пързаляне, Гран при в Канада

ДЕКЕМВРИ
5-12 Бокс, Купа на Президента в Тайпе