Локомотив (Сф) би авторитетно Металург (Д)

Публикувано на: 05.02.2013 19:22

Локомотив София направи авторитетна победа над Металург Донецк с 2:1 в първата си контрола от лагера в Турция.

Българите поведоха още през първото полувреме с попадение на Даниел Пеев. халфът центрира, но рикошет, прати коженото кълбо във вратата на украинците в стартовия състав на които личаха добре познаните Жуниор Мораеш, Зе соарес, а по-късно на терена се появиха Велизар Димитров и Грегъри Нелсън. голът на Пеев падна в 35-ата минута.

В 80-ата минута дошлият на проби бразилец Уилкър вкара само 6 минути след, като се появи на терена, след меле от ъглов удар.

Почетното попадение за украинците реализира двуметровият Траоре.

Куриозен момент за този мач бе сайтът на Металург, който с няколко материала през вчерашния ден информира, че отборът им ще играе със старите им познайници от Славия. Едва днес след обяд те разбраха грубата грешка и изтриха всичко от новинарските емисии.

Утре Локомотив София би трябвало да играе контрола срещу Локомотив Тбилиси.

Трима футболисти на Локомотив пропуснаха днешната първа контрола на отбора. С леки травми са Телкийски, Том и Костадинов.