Арсенал направи страхтно 2:0 срещу Байерн в Мюнхен

Публикувано на: 14.03.2013 07:12

©Светослав Костадинов
Микаел Артета, който бе с капитанската лента на Арсенал в осминафиналната среща-реванш от Шампионската лига срещу Байерн, заяви след мача, че с представянето си играчите на Арсенал са накарали критиците си да замълчат.

На стадион „Алианц Арена” в Мюнхен, Арсенал победи Байерн с 2:0. В първия мач Байерн победи с 3:1. С общ резултат от двата мача 3:3 и повече вкарани голове на чужд терен Байерн се класира за четвъртфиналите в турнира Шампионска лига.

След мача Артета заяви, че той и съотборниците му са дали всичко от себе си, въпреки че са били наясно, че ще бъде много трудно да се стигне до обрат.

Футболистът добави, че не е ясно какъв е щял да бъде изхода от мача, ако Арсенал е имал още десет минути игрово време след второто попадение във вратата на Байерн, което падна в 85-ата минута.