Публикувано на: 28.09.2008 18:13

Автор: Петко Борисов

©БГНЕС
Горан Пандев се кефи, след като е открил резултата в Торино
Лацио се изкачи на първо място в класирането на Серия "А" преди градското дерби между Интер и Милан в късния мач от 5-ия кръг на Калчото. "Орлите" победиха Торино с 3:1 като гост и събраха 12 точки - с една повече от Наполи и с две пред Удинезе, Интер и Катания.

Столичани поведоха с 3:0 до 83-ата минута след попадения на Горан Пандев (30) и два гола на Мауро Сарате (63, 83). "Биковете" успяха да върнат само почетен гол чрез Никола Аморузо в последната минута.

Градският съперник на Лацио - Рома, също се поздрави с трите точки в този кръг. "Вълците" се реабилитираха за загубата с 1:3 от Дженоа и биха Аталанта с 2:0 с два гола през първото полувреме. Точни за "джалоросите" бяха ветеранът Кристиан Панучи в 17-ата минута и черногорецът Мирко Вучинич в 31-ата минута.

Удинезе също се изкачи нагоре в класирането след успех над Сиена с 2:1. Фабио Куалярела (22) и Симоне Пепе (29) направиха преднина за "фриуланите", а Хусин Карджа в 38-ата върна един гол за гостите.

Катания пък победи Киево с 1:0 и събра 10 точки. Победното попадение отбеляза Микеле Палучи в 17-ата минута на мача.

Довечера е голямото дерби на кръга в Серия "А" Милан - Интер. Мачът е с начален час 21,30 българско време и ще бъде предаван пряко по ТВ7.
Етикети: лацио, италия