Супер гол на Ба матира Юнайтед за ФА Къп

Публикувано на: 01.04.2013 16:40

©Ройтерс
Носителят на ФА Къп Челси продължава защитата на трофея. “Сините” се класираха за полуфиналите на турнира, след като в преиграване на 1/4-финала победиха Манчестър Юнайтед с 1:0. След две седмици (14 април) играчите на Рафаел Бенитес приемат Манчестър Сити в спор за място на финала.

Мениджърът на лондончани даде почивка на част от играчите си, тъй като преди по-малко от 48 часа тимът игра мач от Висшата лига (1:2 срещу Саутхемптън). Франк Лампард, Джон Тери и Фернандо Торес бяха резерви. В четвъртък на Челси предстои мач от Лига Европа с Рубин (Казан). Сър Алекс Фъргюсън, чийто тим в събота победи Съндърланд с 1:0, от своя страна даде почивка на Робин ван Перси, който започна на пейката. Уейн Рууни остана извън групата за мача заради контузия.

Единственото попадение в мача реализира Демба Ба в 49-ата минута. Прехвърлящ защитата пас на Хуан Мата беше засечен от въздуха от сенегалския нападател, който с десния крак прати топката над Давид де Хеа.