Берое обърка правилния футбол и би с 2:1 Ботев (Пд) в Стара Загора

Публикувано на: 10.04.2013 20:00

Отборът на Берое победи Ботев (Пловдив) с 2:1, в мач от 21-ия кръг на футболното първенство, игран в Стара Загора.

Венцислав Христов откри резултата на стадион "Берое” в 4-ата минута, след самостоятелен пробив.
В 16-ата минута Георги Андонов увеличи преднината на Берое, след като бе изведен от Амир Саюд пред вратата на Ботев. През първото полевреме избраниците на Станимир Стоилов на моменти бяха, като сборна подготвителна група и авансът от два гола за домакините бе минимумът, с който можеха да се разминат.

В 64-ата минута на мача Вандер върна един гол с изстрел от границата на наказателното поле.

В 89-ата минута отборът на Берое остана с 10 души след червен картон на Лоузейро.

В добавеното време гол на Станислав Костов за Ботев бе отменен заради засада.

Пловдивските фенове на няколко пъти предизвикаха напрежение в сектора за гости, а непосредствено преди края на двубоя започнаха да чупят и хвърлят седалки. Техните прояви точно на този стадион са дългогодишна традиция и на практика от години не е минавало без хулигански прояви.