Роналдиньо донесе победата над Интер

Публикувано на: 28.09.2008 23:52

Автор: Петко Борисов

©БГНЕС
Новото попълнение на Милан Роналдиньо донесе победата на "росонерите" над Интер с 1:0 в градското дерби на 5-ия кръг на Серия "А". Бразилецът, който от началото на сезона се появяваше в игра главно като резерва, изчака звездния си миг след трансфера от Барселона и заби първия си гол с "червено-черната" фланелка именно в най-важния момент.

Така възпитаниците на Карло Анчелоти спечелиха третата си поредна победа и вече са на 1 точка зад шампионите и само на 3 зад водача в класирането Лацио.

Още в 25-ата минута Рони можеше да открие резултата, слек като изпробва Жулио Сезар от волле, но вратарят на Интер показа класа и изби в корнер. 12 минути по-късно обаче неизбежното се случи и Милан поведе в резултата - Кака проби по дясното крило, центрира към точката за дузпата, където Роналдиньо засече с глава за 1:0.

Жозе Мауриньо пусна в игра Адриано и Хулио Крус на мястото на Матераци и Мансини, за да засили нападението на тима си, но в 77-ата минута Интер остана с човек по-малко, след като Николас Бурдисо получи втори жълт карто за фаул в центъра на терена срещу Кака.

В 83-ата минута пък Марко Матераци получи червен картон, въпреки вече бе сменен. Италианският национал репликира рефера Емидио Морганти, който го изгони на трибуните.

В 91-ата минута Адриано имаше отлична възможност, но се забави и не успя да стреля във вратата. Секунди след това бразилеца отново не успя да вкара. Той засече с глава топката, но от малък ъгъл не уцели вратата.

Милан - Интер 1:0
1:0 Роналдиньо (37)

Милан: Абиати, Дзамброта, Малдини, Каладзе, Янкуловски, Гатузо (88-Бонера), Зеедорф, Амброзини, Кака, Роналдиньо (83-Шевченко), Пато (74-Фламини)

Интер: Жулио Сезар, Майкон, Бурдисо, Матераци (59-Крус), Киву, Санети, Камбиасо, Виейра (80-Станкович), Куарешма, Ибрахимович, Мансини (59-Адриано)

Червени картони: Бурдисо 77, Матераци 82