Лудогорец би и отстрани Партизан в ШЛ

Публикувано на: 06.08.2013 23:45

©Интернет
 Отборът на Лудогорец се класира за плейофите на турнира Шампионска лига. Така за първи път от 2009 година насам български отбор стига до тази фаза на най-престижния европейски клубен турнир.

В мач-реванш от третия предварителен кръг на турнира Лудогорец победи Партизан с 1:0 в Белград. В първия мач Лудогорец победи с 2:1 и с общ резултат от двата мача 3:1 продължава напред.

Христо Златински от дузпа в 88-ата минута вкара гола за Лудогорец. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Гулан срещу резервата на Лудогорец Витиня в наказателното поле на Партизан. Футболистът на Партизан получи червен картон.

През първото полувреме на мача в Белград Иван Стоянов и Христо Златински пропуснаха най-добрите възможности за гол за Лудогорец.

В 6-ата минута Стоянов излезе на стрелкова позиция, но ударът му мина край вратата на Партизан.

В 41-ата минута Христо Златински стреля от 40-ина метра към празната врата на Партизан, но топката мина край вратата.

През второто полувреме отборът на Партизан принуди българския шампион да играе предимно защитно, като с отлични намеси се отличиха вратарят на Лудогорец Владислав Стоянов и защитника Теро Мантула.

С класирането си за плейофите на турнира Лудогорец си гарантира участие в евротурнирите поне до Коледа, тъй като каквото и да се случи в плейофите на турнира Шампионска лига, българският шампион вече има сигурно място в групите на Лига Европа. За класиренато за плейофите Лудогорец си осигури и 2.5 милиона евро приход.

Партизан: 25.Милан Лукач (44-Живкович), 26.Милан Обрадович, 15.Иван Иванов, 40.Милош Остоич,  26.Никола Гулан, 99.Ерик Джемба-Джемба, 21.Филип Маркович, 11.Никола Нинкович, 24.Петър Гърбич,  22.Саша Илич, 45.Александър Митрович.
Резерви: 1.Живко Живкович, 6.Воислав Станкович, 18.Саша Ивкович, 8.Дарко Брашанац, 7.Предраг Лука, 9.Неманя Колич, 44.Марко Шчепович.

Лудогорец: 21.Владислав Стоянов, 80.Жуниор Кайсара, 4.Теро Мантула, 5.Александър Барт, 25.Йордан Минев, 23.Христо Златински, 18.Светослав Дяков, 7.Михаил Александров, 84.Марселиньо (64-8.Фабио Ешпиньо), 73.Иван Стоянов (54-17.Даниел Абало), 9.Роман Безяк.
Резерви: 91.Иван Чворович, 77.Витиня, 8.Фабио Ешпиньо, 22.Мирослав Иванов, 11.Жуниор Кишада, 17.Дани Абало, 10.Мишел Платини.