Младежите загубиха от Русия с 1:3, почти цял мач играха с 10 човека (ВИДЕО)

Публикувано на: 10.09.2013 19:53

©bfunion.bg

Младежкият национален отбор на България допусна първа загуба в квалификациите за Евро 2015. "Лъвовете" на Михаил Мадански отстъпиха с 1:3 на Русия, но резултатът можеше да е по-различен, ако шведският съдия Андреас Екберг не бе развалил двубоя. В 18-та минута реферът видя дузпа за домакините, въпреки че нарушението срещу Коснтантин Базелюк бе извършено на дъгата пред наказателното поле. Екберг показа и червен картон на Ангел Грънчов. Владимир Обухов не сбърка от бялата точка за 1:0.

От момента, в който нашите останаха с човек по-малко, до края на първата част България по никакъв начин не отстъпваше на Русия. В 30-та минута удар от фаул на Асен Георгиев премина на сантиметри от напречната греда; а в третата минута на продължението Александър Колев се пребори за топката след центриране от непряк свободен удар на Симеон Славчев и с десния крак изравни - 1:1.

Три минути след почивката "сборная" поведе отново. Александър Козлов нахлу отляво и поднесе топката на Обухов, който отлбизо простреля Димитър Евтимов. В 63-та минута Базелюк покачи на 3:1, възползвайки се от извеждащ пас на Игор  Ламбарский.

До края на двубоя шансове пред нашите се отвориха пред Антон Карачанаков и Радослав Кирилов, но резултатът остана 3:1.

Следващият мач на младежите от квалификационния цикъл отново е срещу Русия -  на 11 октомври в Стара Загора. За него Михаил Мадански няма да може да използва наказаните Ангел Грънчов и Антон Недялков, както и контузеният капитан Георги Терзиев.