Локомотив Сф би със 7:0 младежката формация на търновския Етър

Публикувано на: 10.09.2013 20:12

Локомотив София победи Етър Велико Търново със 7:0 в контролен мач, който се игра на стадиона в столичния квартал "Надежда“. С екипа на "железничарите“ се появиха две нови имена, които са на проби в тима.

След почивката Хилтон зае позицията на десен бек, а Сота заигра като атакуващ халф. Локо Сф поведе с 1:0 в 14-ата минута с гол на Гаел Нлундулу. Само четири минути по-късно Махамат вкара втори гол. В 35-ата минута на мача Маркиньос реализира от дузпа. Секунди преди почивката след бърза контраатака, Махамат намери Димитър Илиев, който направи 4:0.

В 68-ата минута Локо Сф покачи на 5:0. Антонио Цанков излъга защитник на Етър в наказателното поле и прати топката зад голлинията. В 82-ата минута Крум Бибишков стреля с глава, но след непохватна намеса на вратаря на Етър, топката влезе във вратата на гостите за 6:0.

В 88-ата минута след силен далечен удар на Цанков, топката се удари в напречната греда, тупна с обратен фалц пред голлинията и се оплете в горната част на мрежата за 7:0.

Въпреки загубата момчетата от Велико Търново, водени от Сашо Ангелов оставиха много приятно впечатление. Отборът е съставен предимно от момчета, родени 1993-а, 1994 година.  Единствено капитанът Росен Ванков е на почти "пенсионерската" възраст от 27 години, същото може да се каже за още двама негови колеги, които са по-млади от него, но над 20-годишна възраст.

От играчите на проби цветнокожият Хилтон бе очевидно неподготвен физически, макар и с добри физически данни. Испанецът Сота е видимо далеч по-подготвен и техничен футболист, който забавлява публиката. Дребен на ръст, при който гащетата се срещаха директно с чорапите. Но това е добра новина ако остане в отбора с оглед захлаждането на времето. Конкртно в този мач дребосъкът бе атрактивен, но играта му бе на дребно. Вероятно, ако Локомотив е отбор, от който всички се пазят би имало нужда от точно такъв играч. Спорно е обаче доколко би бил полезен в сегашната ситуация. И въпреки това, поне се постара да се защити.