Лудогорец унизи ПСВ с 2:0 в Айндховен в Лига Европа

Публикувано на: 19.09.2013 21:50

©Официален сайт
Шампионът Лудогорец буквално пречука ПСВ Айндховен и го победи едва с 2:0, след много пропуснати ситуации в едно равностойно първо полувреме и блестящо второ.

Двамата по-добри играчи в състава на Лудогорец, ако се доверим на Тодор Батков, бяха напълно достатъчни да подчинят избраниците на Филип Коку на стадион "Филипс".

И двата гола паднаха през втората част. Роман Безяк вкара от "халите" след нескопосано изчистване на вратаря на съперника, а по-късно скъпата холандска покупка Въджил мисиджан удвои атрактивно, като най-напред уцели гредата с десния крак и довърши ПСВ с левия.

Беше изключително любопитно да се чува от българската агитка: "Още, оше, още!". И надменните домакини го заслужаваха. Ако имаше как да разбере и някоя българска попръжня съдията Иван Кружляк вероятно също щеше да бъде полезно. Защото словакът свирише на българския тим за дишане, извади и жълти картони на половината отбор, докато съвсем не бе същия критерий за домакините.

Отлично начало в групата за Лудогорец. В другия двубой в Глупа Б украинският Черноморец от Одеса обърна от 0:1 до 2:1 Динамо в Загреб. Черноморец тго направи само за 3 минути в 62-ата и 65-ата, след като получи гол в 43-ата.

ПСВ Айндховен: 21.Йерозен Зут, 5.Джефри Брума (к), 13.Сантяго Ариас, 15.Джетро Вилемс (2.Матиас Йоргенсен - 44), 29.Йорит Хендрикс, 6.Адам Махер, 27.Оскар Хилемарк (8.Стийн Шарс - 77), 7.Ола Тойвонен, 9.Тим Матавж, 19.Закария Бакали (33.Джи-Сунг Парк - 61), 22.Мемфис Депей.

Лудогорец: 21.Владислав Стоянов, 20.Шоко, 4.Теро Мантула, 5.Александър Барт, 80.Жуниор Кайсара, 8.Фабио Ешпиньо, 18.Светослав Дяков, 17.Даниел Абало (7.Михаил Александров - 75), 84.Марселиньо, 93.Върджил Мисиджан (73.Иван Стоянов - 88), 9.Роман Безяк (23.Христо Златински - 80).

Жълти картони: Мамфис Депей (ПСВ), Даниел Абало, Фабио Ешпиньо, Светослав Дяков, Роман Безяк (Лудогорец).