ЦСКА с втора победа на Албена Къп 2009

Публикувано на: 07.02.2009 15:53

Автор: Костадин Савов

©cska.bg
ЦСКА се справи безпроблемно със Спартак (Варна), побеждавайки с 3:0 във втори мач от група "А" на турнира Албена Къп 2009, провеждащ се в едноименния морски курорт. Головете за шампионите вкараха Йордан Тодоров, Дормушали Саидходжа от дузпа и Давид Да Силва.

Армейците притиснаха съперника си от самото начало и още във втората минута попадение на Йордан Тодоров бе отменено заради засада. Три по-късно обаче десният защитник откри резултата. В 7-ата Данчо можеше да удвои, но сам срещу вратаря пропусна. Все пак в 11-ата минута Саидходжа направи 2:0, разписвайки се от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Георгиев.

Малко след втория гол на червените Стойко Сакалиев изпусна да намали, останал сам срещу Ивайло Петров. До края на първото полувреме ЦСКА владееше инициативата и при повече късмет можеше на почивката да води по-убедително.

През втората част двубоят продължи да се развива в половината на Спартак. Въпреки това сериозните положения за гол бяха малко. В 63-ата Давид Да Силва увенча добрата си игра с гол за 3:0. В края на срещата пък соколите останаха с човек по-малко. Даниел Моралес получи червен картон за удар без топка срещу Йордан Тодоров.