Добруджа се класира за 1/4-финалите

Публикувано на: 23.11.2013 15:55

©Антон Станков
 Добруджа победи с 4:0 Раковски в реванша от осминафиналите за Купата на България. В първата среща двата отбора завършиха 1:1 и така Добруджа продължава напред в турнира с общ резултат 5:1.

Капитанът на Добруджа Симеон Симеонов откри в 15-aта минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка на защитник на гостите. В 35-aта минута Ивайло Димитров направи 2:0, както завърши и полувремето.

През второто полувреме Добруджа реализира нови две попадения. Иван Цачев направи резултата 3:0 в 50-aта минута, а Емил Колев в 59-aта минута оформи крайния резултат в срещата.

Жребият за четвъртфиналите за Купата на България ще бъде теглен във вторник,26 ноември. Съперниците ще станат ясни в 11:00 ча­са в зала "Родина" на Нацио­налния стадион. Следващата фаза ще се проведе про­летта - по програма двубоите са на 12 и 19 март.