Левски разби Литекс с 4:1 на "Герена"

Публикувано на: 23.11.2013 17:07

©Светослав Костадинов, Проспорт.бг
Победа с 4:1 над Литекс постигна Левски в домакинството си от 18-ия кръг на "А" група. Два гола за успеха отбеляза защитникът Орлин Старокин.

Бранителят удвои преднината на "сините" в 11-ата минута, а в 73-ата оформи изразителния успех. Резултата на стадион "Георги Аспарухов" откри Даниел Димов още в 3-ата минута след разбъркване в наказателното поле.

Кевин Бру пък наниза другия гол в началото на втората част след рикошет в тялото на Николай Бодуров. За гостите от Ловеч точен бе Уилмар Джордан. При неговото попадение обаче вратарят на Левски Пламен Илиев получи контузия. Двамата се засякоха неприятно, от което стражът получи тежък удар в левия глезен, наложил неговата смяна.

Трябва да отбележим, че и на два пъти гредите попречиха на "оранжевите" да отбележат повече от един гол. В края на срещата и домакините нацелиха напречния стълб.