Световните медии аплодират блестящия Григор Димитров

Публикувано на: 13.02.2009 08:58

Автор: Агенция Фокус

©daylife.com
Световните медии отразиха по най-блестящия начин победата на световния номер едно Рафаел Надал над 17-годишния юноша Григор Димитров с 2:1 сета (7:5, 3:6, 6:2) на турнира в Ротердам. Всяка една медия съсипа от похвали младият българин, защото той с играта си показа, че има бляскаво бъдеще.

Световният номер едно в мъжкия тенис Рафаел Надал се изплаши от 17-годишния българин Григор Димитров, преди да си резервира място за четвъртфиналите на турнира от АТР веригата в Ротердам, пише в електронното си издание „Скай Спортс” . Надал се нуждаеше от три сета във втори пореден ден, за да победи Димитров в препълнената „Ахой Арина”. Испанецът все първия сет със 7:5, след като проби противника си чак в 11-ия гейм. Във втората част обаче, младият българин изправи на крака 9-те хиляди души на централния корт, след като го спечели с 6:3.

В третия сет хладнокръвното поведение на Надал се върна и не му беше трудно да го спечели с 6:2, и да затвори мача.

Световният номер едно в мъжкия тенис Рафаел Надел се нуждаеше от цели три сета (7:5, 3:6, 6:2), за да отстрани 17-годишния българин Григор Димитров, в мач от втория кръг на турнира в Ротердам, пише в електронното си издание руският вестник „Спорт Експрес”. Срещата между двамата продължи 2,25 часа, а играещият с „уайлд кард’ българин не отстъпваше по нищо на испанеца.

Рафаел Надал няма да приключи участието си на турнира в Ротердам, пише в електронното си издание вестник „Де Телеграф”. Световният номер едно се наложи с 2:1 сета (7:5, 3:6, 6:2) над 17-годишния тийнейджър от България Григор Димитров. Срещата на централния корт в Ротердам продължи 2,25 часа, а българинът не отстъпваше почти с нищо на именития си противник. Преди два дни българинът, който участва с „уайлд кард” отстрани 23-ия в света Томаш Бердих в първия кръг на надпреварата и сега публиката очакваше да повтори подвига си. В третия сет обаче, Димитров се предаде психически и на носителя на 5 титли от „Големия шлем” не му беше трудно да затвори мача.

Световният номер едно в мъжкия тенис Рафаел надал се нуждаеше от три сета, за да преодолее тийнейджърът от България Григор Димитров, пише „Ройтерс”. Двамата се изправиха в мач от втория кръг на турнира от АТР веригата в Ротердам и испанецът се наложи с 2:1 сета (7-5, 3-6, 6-2)
.
Надал пречупи 17-годишния българин в първия сет, като го проби в 11-ия гейм за 6:5.
Във втората част обаче, младият българин стопли сърцата на 9-те хиляди души, които наблюдаваха срещата на централния корт, като спечели сета с 6:3 и резултатът стана 1:1.

В третия сет обаче, Надал показа, че не случайно е номер едно в света и сломи съпротивата на противника си за 6:2.

Рафаел Надал победи световния номер 490 в мъжкия тенис Григор Димитров със 7:5, 3:6, 6:2 в мач от втория гръг на турнира в Ротердам, предава АПФ. С тази победа испанецът се класира за четвъртфиналите финалите на надпреварата, а тийнейджърът от България демонстрира невероятен потенциал и показа, че и той ще стане звезда. Световният номер едно имаше много проблеми със 17-годишния юноша, който във втория сет (3:6) направо разби новият крал на „Аустрейлиън Оупън”. Надал, който се бори и с бързата настилка намери себе си в третия сет и се нареди сред първите осем в Ротердам.

Световният номер едно Рафаел Надал надделя в труден тест над 17-годишния българин Григор Димитров, в мач от втория кръг на турнира в Ротердам, пише официалният сайт на световната тенис асоциация (Atpworldtour.com). Срещата започна много трудно за 478-ия в световната ранглиста Димитров, но той намери себе си и принуди Надал да се бори за спечелването на първия сет. Шампионът от "Уимбълдън" и US Open при юношите от миналата година показа невероятни неща във втория сет, в който напълно надигра именития си съперник. В третата част опитът на Надал му помогна да не загуби и се класира за четвъртфиналите.

Рафаел Надал трябваше да играе три сета, за да победи българина Григор Димитров и да се класира за четвъртфиналите на турнира в Ротердам, пише в електронното си издание испанският вестник „Марка” . Този път Надал започна много по-силно, отколкото в предишния си мач срещу италианеца Симоне Ботели. Почти без усилия Надал поведе с 2:0 гейма, но българинът реагира незабавно и сетът свърши - 7:5.

Играта на Надал беше с много грешки. Резултатът не закъсня и българинът го спечели с 6:3. В третата част всичко се обърна в полза на Надал и той го спечели с 6:2, а с това и мача.