Шампионът ЦСКА спечели "Албена Къп 2009"

Публикувано на: 13.02.2009 16:55

Автор: Костадин Савов

Дормушали Саидходжа
Шампионът ЦСКА е победителят в турнира "Албена Къп 2009"! В днешния финал "армейците" спечелиха с 2:0 срещу Черно море. Головете отбелязаха Дормушали Саидходжа от дузпа в 10-ата минута и капитанът Тодор Янчев в 49-ата.

ЦСКА - Черно море 2:0
1:0 Саидходжа (10)
2:0 Янчев (49)

Мачът по минути:
91+' -
Край на мача. ЦСКА печели финала на Албена Къп 2009!!!
88' - Опит за извеждащо подаване на Морозс към Алауса, но Илчев излиза и лови.
82' - Алауса напредва в половината на Черно море и от дъгата на наказателното поле отправя топовен изстрел над гредата.
81' - Георгиев преодолява Виданов, нахлува в наказателното поле, но Узунов чисти със самоотвержен шпагат.
71' - На разкаляния терен в Албена през последните минути преобладават единоборствата и играта се накъса.
63' - Саидходжа подава на Маркиньос на точката на дузпата, той стреля, вратарят Илчев не успява да помръдне, но ударът на Маркиньос минава встрани от вратата.
59' - Маркиньос подава към Саидходжа в наказателното поле, той с пета отиграва към Давид Силва, но връхлитащият Да Силва се разминава с топката.
58' - Опасно центриране в наказателното поле на ЦСКА, но там над всички е Узунов и чисти с глава.
56' - Фаул на границата на наказателното поле на Черно море. Маркиньос центрира, но топката е избита в тъч.
49' - ГООООООЛ!!!! Тонев пресича един пас, комбинира със Саидходжа, подава на Янчев, който с плътен удар от границата на наказателното поле  бележи втория гол за ЦСКА в мача
46' - Начало на второто полувреме!
46+' - Край на първото полувреме!
42' -
Янчев между двама извежда Маркиньос в половината на Черно море, той има пространство пред себе си, но топката му е избита с шпагат от Дяков.
41' - В последните няколко минути двата тима трудно стигат до реални голови опасности пред двете врати.
31' - Миро Манолов преминава през Иван Иванов, влиза в наказателното поле, центрира остро по земя, но върналият се да помогне на защитата Янчев избива силно напред.
25' - Маркиньос се разхожда между защитата на Черно море, подава към Тонев, който от 5 метра е оставен сам и отправя топовен изстрел към вратата. Илчев обаче спасява по невероятен начин и предотвратява сигурен втори гол във вратата си.
23' - Маркиньос праща топката от фаула над напречната греда.
22' - Морозс от половината на ЦСКА извежда Да Силва, той преминава Лазаров и Дяков, като последният го фаулира на границата на наказателното поле. Жълт картон за Дяков.
20' - Невероятно отиграване на Да Силва. Финтира трима играчи на противника отляво един след друг, центрира в наказателното поле, но там високият Дяков успява да изчисти.
19' -
Маркиньос надиграва Дяков, излиза сам срещу Илчев, но Генов отсъжда фаул в нападение.
15' - Тонев стреля силно, но топката преминава встрани от вратата
10' - ГООООООООООООООЛ!!! 1:0 за ЦСКА. Саидходжа бележи от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Давид Силва.
1' - Начало на мача!

ЦСКА: Петров, Виданов, Иванов, Узунов, Машадо, Янчев, Морозс, Давид Силва, Маркиньос, Саидходжа, Тонев

ЧЕРНО МОРЕ: Илчев, Домакинов, Дяков, Лазаров, Бачев, Петков, Илиев, Юруков, Манолов, Какалов, Алекс