И Локомотив (Сф) победи вицешампиона Цървена звезда

Публикувано на: 13.02.2009 18:49

Автор: Костадин Савов

©БГНЕС
Иван Пасков - Прасковата вкара единственото попадение "още от съблекалнята".
Локомотив (София) победи с минималното 1:0 вицешампиона на Сърбия Цървена звезда. Единствения гол в мача реализира Иван Пасков. В 3-ата минута Балдовалиев центрира отляво в наказателното поле, където Пасков надскочи всички и с удар с глава откри резултата.

В 21-ата Звезда можеше да изравни. Последва ниско центриране на Абу към Клео, който на празна врата пропусна. В края на първата част вратарят на столичани Галев отново запази вратата си суха, отразявайки изстрел на Милиаш.

Втората част започна със свирепа борба в средата на терена и положения пред двете врати. Сръбският тим правеше непрестанни опити да изравни, но добрата игра на българския състав запази резултата непроменен.

Това е първа победа за "железничарите" от тренировъчния лагер в Кипър. Досега локомотивци имат една загуба и две равенства. Последната контрола за софиянци в на 16 февруари срещу румънския Арджеш (Питещи). На 18-и тимът се завръща в София.

За сръбския европейски шампион това е втора загуба от български тим, след като миналия месец отстъпи на родния вицешампион с Левски с 0:2. За Цървена звезда шампионатът се подновява през следващата седмица.