Сити клекна пред Барса, ПСЖ вилня в Германия

Публикувано на: 18.02.2014 23:40

©Интернет
Барселона постигна трудна, но не и незаслужена победа с 2:0 над Манчестър Сити. Двубоят бе първи между двата отбора от 1/8-финалите на Шампионската лига.

Лионел Меси откри резултата в 54-ата минута от дузпа. Бърза атака позволи на аржентинеца да получи топката зад защитата на домакините. Мартин Демикелис обаче в опита си да го спре го закачи с шпагат и главният съдия посочи бялата точка. Но нарушението не бе в големия пеналт, а отвън. В крайна сметка бранителят бе изгонен с директен червен картон, а Меси вкара за 1:0. Крайното 2:0 оформи Даниел Алвеш в самия край на срещата. По този начин той постави Сити в тежко положение преди реванша след седмица.

В другия мач от днес ПСЖ помля Леверкузен. Насред Германия парижани се наложиха с 4:0. Два гола, единият от дузпа, наниза Златан Ибрахимович. Матуиди и Йоан Кабай пък добавиха останалите две попадения. Домакините приключиха срещата и с човек по-малко след втори жълт картон на Емир Спахич в 59-ата минута.