Лудогорец би Лацио в луд мач на Олимпико

Публикувано на: 20.02.2014 23:59

©Пресслужба Лудогорец
В луд мач на Стадио Олимпико срещу Лацио Лудогорец се поздрави с победа с 1:0 в първия мач между двата тима от 1/16-финалите на Лига Европа. С основна заслуга този резултат да се запази е вратарят Владислав Стоянов. През втората част националният страж отрази няколко 100-процентови положения на домакините. А в началото на втората част дори отрази и дузпа.

С такава започна и двубоят, но Светослав Дяков я пропуска. Капитанът на шампионите се провали с паненка, при която вратарят не се подлъга и улови топката. След това пък Марселиньо нацели напречната греда с бомбен изстрел от около 30 метра. И така дойде продължението. Роман Безяк пое топката около центъра, напредна и с истински снаряд прониза вратата на Лацио за 1:0.

През втората част българският тим се брани здраво за аванса си. Още повече след изгонването на Светослав Дяков за втори жълт картон в 55-ата. Не много след това и Кавана беше изгонен, защото ритна в главата Минев.

При числено равенство играта се активизира и Лудогорец също се опита да стигне до второ попадение. По-сериозни положения обаче бяха пред Владислав Стоянов, който бе непоколебим тази вечер в Рим.
Етикети: лудогорец, лацио