Ботев (Пд) отнесе Локо (Сф) в Коматево

Публикувано на: 08.03.2014 15:37

©botevplovdiv.bg
Ботев (Пловдив) победи категорично и абсолютно заслужено с 4:1 Локомотив (София) в мач от последния 26-и кръг на редовния сезон на "А" група. С два гола за успеха се отличи Феребори Доре, който вече има три на сметката си. Другото попадение за домакините бе дело на Абел Анисе, а Маркиньос пък беше точен за гостите от София.

Именно неговият гол откри резултата на стадиона на базата в Коматево. Въпреки началният натиск на домакините и тоталното превъзходство бразилецът отбеляза за 1:0 в 38-ата минута. Маркиньос получи топката в наказателното поле, успя да я запази и технично преодоля Страховяк.

В ответната атака пък кълбото срещна ръката на Гаел, но Станислав Тодоров не отсъди дузпа. Все пак усилията на "Ботев" бяха възнаградени в първата минута на добавеното време. Доре засече с глава центриране на Анисе отдясно и след лоша намеса на Галев топката пресече голлинията.

Втората част продължи както първата. Ботев атакуваше настоятелно и в 59-ата вече водеше заслужено. Анисе пое топката и от 23-24 метра стреля и след неубедителна намеса на стража "канарчетата" направиха 2:1. Това пречупи възпитаниците на Стефан Генов, които в 72-ата допуснаха ново попадение. Доре покачи на 3:1 на празна врата след удар на Хамза и избита Галев топка. Крайното 4:1 оформи Лукин с глава след корнер в 92-ата минута.

Победата е първа за Станимир Стоилов над колегата му Стефан Генов. А с нея пловдивчани вече имат 46 точки на четвъртото място, като изпревариха Локомотив (Пд) и Левски, които са с мач пасив. Локо (Сф) от своя страна е девети с 31 точки.