Черноморец разби Любимец, надеждата е жива

Публикувано на: 16.03.2014 19:42

©chernomoretz.bg
Победа с 5:0 над Любимец постигна отборът на Черноморец в домакинството си от 27-ия кръг на "А" група.

Бургазлии откриха рано-рано, като още във втората минута Милен Василев вкара за 1:0. Задачата за домакините за успех се улесни, защото в 33-ата Емил Грозев получи директен червен картон. До паузата все пак нов гол не падна, но за сметка на това второто започна вихрено.

Емил Аргиров се отбеляза автогол в 48-ата, а Славчо Шоколаров три след това покачи на 3:0. Превъзходството на Черноморец не стихна и атаките се редяха една след друг. Резултатът от натиска не закъсня, защото Карлос Фонсека точно след час игра бе точен за 4:0. Крайното 5:0 оформи Милчо Ангелов четвърт час преди края на редовното време.

Благодарение на победата Черноморец вече има 25 точки на 11-ото място и борбата за оцеляване ще бъде жестока. Локомотив (София) и Славия са на цели девет точки от зоната на изпадащите. Любимец също е там - 12-и, с 18 т.