Лудогорец би юбилярите от Левски с 3:2 на "Герена"

Публикувано на: 11.05.2014 21:43

©Пресслужба Левски
Лудогорец победи Левски с 3:2 в мач от 39-ия кръг на българското първенство. Това беше 14-а загуба за „сините“ от началото на сезона. Валери Божинов вкара и двата гола за столичния тим.

В 4-ата минута Цветан Генков пропусна да открие резултата за Левски след като не успя да вкара сам срещу вратаря.

Себастиан Ернандес възстанови равенството само две минути по-късно. Това беше неговият шести гол от началото на сезона.

Валери Божинов откри резултата за „сините“ в 27-ата минута след грешка в отбраната на тима от Разград.

В 31-ата отново  Генков не можа да вкара втори гол за Левски на празна врата.

В 34-ата минута „сините“ извършиха принудителна смяна след като халфът Пламен Крумов се контузи и бе заменен от Пламен Димов.

В 39-ата минута Лудогорец получи правото да изпълни дузпа след като Мики Орачев игра с ръка в наказателното поле. Христо Златински би встрани от вратата 11-метровия наказателен удар.

Жуниор Кишада вкара второ попадение за тима от Разград в 47-ата минута след асистенция на Ернандес.

Полузащитникът Стивън Петков уцели  напречната греда след удар с глава в 69-ата минута, а същото стори и Даниел Димов.

В 78-ата минута Стефан Велев се появи в игра за Левски след като дълго време лекуваше контузия. Той замени принудително десния бек Дъстли Мюлдер, който получи травма.

Дани Абало вкара трети гол за своя тим в 87-ата минута след груба грешка на юношата Мики Орачев.

В добавеното време Стивън Петков беше съборен в наказателното поле на Лудогорец и съдията даде дузпа. Валери Божинов не сбърка и оформи крайното 3:2.

Лудогорец вече си осигури шампионската титла, а Левски ще завърши на пета позиция първенството.