Холандия помете световния шампион

Публикувано на: 14.06.2014 00:00

©Ройтерс

Холандия смля за едно полувреме световния шампион Испания, побеждавайки го с 5:1 в първи мач за двата отбора от група "Б". “Лалетата” имаха да си връщат за загубата с 0:1 след продължения на финала през 2010 година в ЮАР и го сториха по красноречив начин.

Ариен Робен и Ван Перси се разписаха по два пъти, а един гол добави Стефан де Врей. За Испания точен бе Чаби Алонсо от дузпа. Икер Касияс пък спаси своя отбор от още по-голям разгром, въпреки че имаше основна вина за четвъртото попадение. Накрая и нападателите на Холандия като че ли не искаха да вкарват повече.

Срещата предложи зрелище, каквото отдавна не бе виждано на мачове на такъв голям форум. Двата тима атакуваха непрестанно, а опасните положения и красивите отигравания бяха непрестанна част от мач.