Световният шампион надигна глава за "Адиос"

Публикувано на: 23.06.2014 21:30

©Ройтерс
Световният шампион Испания записа победа с 3:0 над Австралия в последния си мач на Мондиала в Бразилия. "Ла фурия" успя да зарадва феновете след слабото си представяне и приключва като трети отбор в група "В".

Играещият последния си мач за националния отбор Давид Вия откри резултата в 36-ата минута при първото си участие по бразилските терени. Голмайсторът получи подаване от левия фланг от Хуан Фран и с техничен удар с пета вкара за 1:0.

Между 69-ата и 82-ата минута се разписаха Фернандо Торес и Хуан Мата, които бяха изведени от Андрес Иниеста. До края на мача нов гол не падна, с което световният шампион си тръгва от Мондиала в Бразилия. Холандия и Чили продължават в следващата фаза като номер 1 и 2 в групата.