Германия на 1/2-финал след 1:0 над Франция

Публикувано на: 04.07.2014 21:16

©Ройтерс
Германия е първият полуфиналист на Мондиал 2014! Без да блести Бундестимът победи с 1:0 Франция и очаква следващия си опонент кръг преди последния сблъсък за световната титла. Интересен факт е, че с успеха си днес немците се превърнаха в първия тим, който достига минимум 1/2-финал на четири поредни шампионата на планетата.

В герой за Германия се превърна Матс Хумелс. Централният защитник отбеляза с глава в 13-ата минута, когато засече центриране от фаул на Тони Кроос отляво. При попадението обаче остана съмнение за нарушение в така, след като бранителят и защитникът до него Рафаел Варан се бутаха един друг. Може би и това накара главния съдия Нестор Питана да посочи центъра.

На два пъти преди почивката възпитаниците на Йоахим Льов искаха дузпа, но аржентинският рефер не се нае да я отсъди. След гола "петлите" бяха по-активни, но трудно стигаха от ситуации пред Нойер. След почивката натискът на Франция се засили, но или вратарят на Германия се намесваше блестящо, или Матс Хумелс и колегите му в бяло действаха успешно в последния момент.

На два пъти пък Германия при контраатака пропускаше чудесен шанс да затвърди успеха си. А в самия край невероятна реакция на Мануел Нойер не позволи на Карим Бензема да отбележи и да доведе развоя на мача до продължения. Така много тактическа дисциплина Буднестима се класира за 1/2-финалите на може би най-интересното световно първенство досега. А съперникът ще бъде определен по-късно тази вечер, когато играят домакинът Бразилия и Колумбия.