Реал излъга Зенит, записа втора победа (видео)

Публикувано на: 30.09.2008 23:12

Автор: Петко Борисов

©Интернет
Реал (Мадрид) записа ценна победа с 2:1 при гостуването си на Зенит в Санкт Петербург и вече има два успеха в актива си след трите точки срещу екзекутора на Левски БАТЕ (Борисов) в първия кръг от груповата фаза на Шампионската лига.

Испанците излязоха напред в резултата още в 5-ата минута, когато защитникът на руснаците Хубокан си вкара автогол в опита да изчисти топката, която бе насочена към Рууд ван Нистелрой.

Домакините обаче се отърсиха от шока към средата на полувремето и в 25-ата минута Дани изравни, засичайки центриране на Аршавин отляво.

Тъкмо когато момчетата на Дик Адвокаат бяха на крилете на ентусиазма обаче играчите на "кралския клуб" ги съсякоха с втори гол, дело на Ван Нистелрой. Сънародникът на холандския стрелец Рафаел Ван дер Ваарт опита да стреля към вратата, но защитник на Зенит пресече топката. Тя обаче попадна в дебнещия Рууд, който простреля Малафеев за втори път - 2:1 за Реал.

С това попадение Ван Нистелрой вече има 59 гола за "белия балет" в Шампионската лига и вече го делят само 2 попадения от лидера Раул.

През втората част мачът бе изключително отворен и головите възможности валяха и пред двете врати, като най-чистата възможност за Зенит бе в 79-ата минута, когато удар на Аршавин срещна гредата.

В допълнителното време на срещата пък Дани пропусна златен шанс, след като Аршавин го изведе на точката на дузпата, но ударът на португалеца срещна тялото на Пепе.

ГОЛОВЕТЕ В МАЧА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ВЪВ ВИДЕО СЕКЦИЯТА В НАЧАЛО (ВДЯСНО) ИЛИ ТУК!
Етикети: шл, реал, зенит