Литекс захапа дървото от Дьошдьор в Ловеч

Публикувано на: 17.07.2014 22:46

Литекс записа домакинска загуба от унгарския Дьошдьор, след като загуби с 0:2 на Градския стадион в Ловеч.

Двубоят от втория квалификационен кръг на Лига Европа започна чудесно за домакините от Литекс, които пропуснаха да отбележат още в първата минута, когато Асприля не успя да се разпише. Минути по-късно и

Джордан се размина с гола, а между 27-ата и 31-ата минута Косоко се отчете с два пропуска. Гостите от Дьошдьор постепенно изравниха играта и опитаха няколко по-опасни атаки, при които пролича липсата на синхрон в действията на защитата и вратаря на Литекс.

Второто полувреме започна с атака за гостите от Дьошдьор и само добрата намеса на Баривиера лиши унгарците от гол след откъсването на Барчи.

Десет минути преди края на редовното време атаките на унгарците доведоха до резултат. Васил Божиков сбърка по левия фланг, Боднар му отне и намери непокрития Милан Немет, който от метър пред голлинията не сгреши за 1:0.

В последната минута на двубоя Литекс получи втори удар, допускайки ново попадение. Лазар Марянович и Мирослав Грумич разкъсаха отбраната на Литекс с контраатака и с двойно подаване Грумич се озова сам в наказателното поле, вкарвайки за 2:0. Реваншът е след седмица.