Лудогорец завърши 1:1 с Дюделанж

Публикувано на: 22.07.2014 20:55

Автор: Агенция БЛИЦ

©Пресслужба Лудогорец
Българският шампион Лудогорец направи 1:1 като гост на Дюделанж в среща реванш от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Първата среща в Разград завърши 4:0 за тима на Стойчо Стоев. Така Лудогорец се класира за следващата фаза на турнира, където ще играе срещу победителя от сблъсъка между Торсхавн и Партизан. Сръбският тим има предимство след успеха с 3:0 в Белград.

Лудогорец игра без напрежение на стадион „Йос Носбаум“, но домакините бяха доста напористи и българският вратар Владислав Стоянов имаше няколко повода за решителни намеси. Освен това играчите на Дюделанж често стреляха към вратата му.

В 51-ата минута Роман Безяк откри резултата за Лудогорец. Пред наказателното поле Козмин Моци прехвърли защитата на домакините и от границата на вратарското поле словенецът с едно докосване прати топката в мрежата.

Последна сериозна офанзива на Дюделанж и Стелвио, Карапетян, Морейра, Педро и Бен Ажиба стреляха към вратата на Лудогорец. Отбраната на българския шампион капитулира в 81-ата минута. Ясин Бен Ажиба изведе Давид Тюрпел между двама защитници на разградчани, той се освободи от един бранител и прати топката във вратата на Стоянов.