Литекс разби разбития Левски в Ловеч

Публикувано на: 24.08.2014 22:10

©Пресслужба Литекс
Литекс помете с 3:0 Левски в дербито от 6-ия кръг на "А" група. Двата тима си размениха по едно полувреме, като още преди почивката домакините си осигуриха комфортен аванс от два гола.

Данило Асприля откри в 22-ата минута, когато с мощен удар от над 20 метра не остави шанс на младока Любенов. Омар Косоко пък удвои в 40-ата, засичайки на малкия пеналт подаване отдясно на Асприля. Преди почивката "оранжевите" създадоха още положения, но не успяха да ги реализират.

След паузата Левски овладя топката и организираше чести атаки. Литекс разчиташе да контраатакува, както дойде и третият гол в 90-ата минута. Недялков проби по лявото крило, върна към дузпата, където Петър Златинов овладя и хладнокръвно реализира.

"Сините" бяха много активни, но разчитаха на хаотични центрирания. Ударите към вратата на Литекс пък бяха извън големия пеналт и прекалено слаби, за да затруднят опитния страж на домакините. Милчо Ангелов можеше да вкара трети гол малко по-рано, но сам срещу вратаря стреля покрай дясната греда.

Секунди преди последния съдийски сигнал капитанът на ловчанлии Страхил Попов пък бе изгонен пресилено с директен червен картон. Защитникът влезе малко по-остро в краката на Луис Педро край тъча. И докато падаше на земята, крилото на Левски умишлено го удари с коляно и след това се строполи върху главата му. Това изнерви Попов, който от своя страна го удари по гърба. Педро не получи дори жълт картон.

Благодарение на успеха тази вечер Литекс е пети с 10 точки. Левски е седми със 7.