България победи Азербайджан на старта

Публикувано на: 09.09.2014 18:50

България стартира квалификациите за европейско първенство във Франция през 2016 година с победа над Азербайджан с 2:1 в Баку.

Избраниците на Любослав Пенев поведоха с 1:0 през първата част при пълен контрол над играта с попадение на Мицански, след прекрасен пас на Георги Илиев.

През втората част от нищото Азерите изравниха с гол на съотборника на Мицански в Кралсруе - Димитрий Назоров.

Този гол обърка играта на "лъвовете" и сякаш мачът клонеше към равен, когато в 86-ата минута влезлият от резервната скамейка Тодор Неделев  центрира от ъглов удар и другата резерва Венцислав Христов донесе победата с първия си гол за трикольорите, отбелязано с глава.