Легенда на Челси не позволи "сините" да бият Манчестър Сити

Публикувано на: 21.09.2014 20:07

©
Легендата на Челси Франк Лампард се превърна в човека, който не позволи на "сините" да победят шампиона Манчестър Сити като гост. Дербито от петия кръг на Висшата лига завърши наравно 1:1.

Халфът, който премина това лято на Емиратс, се появи на терена в 78-ата минута и в 85-ата засече подаване на Джеймс Милнър отляво, за да разочарова феновете, които го боготворяха дълги години до края на миналия сезон. Припомняме, Лампард подписа с Ню Йорк Сити, но бе пратен под наем в Манчестър Сити, докато новият член на МЛС започне подготовка за новия шампионат през 2015 г.  Нещо, което не се прие добре от голяма част от феновете на Челси.

Иначе резултата откри Андре Шюрле в 71-ата минута. Германецът бе оставен непокрит на втора греда, където от около пет метра засече успоредно на голлинията подаване отдясно. Сити пък завърши с човек по-малко, след като Пабло Сабалета получи втори жълт картон в 66-ата минута.

Въпреки равенството Челси остава лидер с 13 точки, с три повече от втория Саутхемптън и третия Астън Вила. Манчестър Сити е шести с 8 т.