Монтана победи Левски с 2:0 за Купата

Публикувано на: 29.10.2014 16:15

Монтана направи важна крачка към елиминирането на Левски от турнира за Купата на България, след като успя да победи с 2:0 в първата среща от 1/8-финалите. Момчетата на Ферарио Спасов, които отстраниха ЦСКА, за да стигнат до битката със "сините", взеха добър аванс от водения от Георги Иванов тим преди реванша на 3 декември.

Сладката победа на домакините дойде след голове на Сергей Георгиев в 43-ата минута и уникално попадение на Иван Минчев в 58-ата, който почти от аутлинията прехвърли вратаря. Лидерът в "Б" група дори можеше да се поздрави с още по-солиден успех. Веднъж обаче гредата спаси Левски след удар на Янко Ангелов преди почивката, а освен това съдията Станислав Тодоров не даде дузпа за игра с ръка на Борислав Стойчев.
Етикети: левски, монтана,