Лесна победа за Байерн, голов спектакъл на Хофенхайм - Кьолн

Публикувано на: 08.11.2014 18:48

©
Айнтрахт не успя да поднесе изненадата у дома във Франкфурт и загуби с 0:4 от Байерн в среща от 11-ия кръг на Бундеслигата.

Много силен двубой за гостите от Мюнхен изигра Томас Мюлер. За разлика от друг път, днес нападателят увенча отличното си представяне с хеттрик. Германският национал откри в 23-ата на метър пред голлинията.

Малко след час игра Мюлер удвои аванса на Байерн, а в 67-ата оформи своя хеттрик. Пробив на Франк Рибери през центъра позволи на нападателя да получи топката отляво и с директен удар в обратния ъгъл да покачи на 3:0. Крайното 4:0 оформи Шакири четири минути преди края на редовното време.

Благодарение на успеха баварците събраха 27 точки на върха и продължават  да са един от двата отбора в Бундеслигата, който все още не е допуснал загуба. Другият тим е Борусия (М), който утре гостува на Борусия (Д). Айнтрахт пък е вече 12-и с 12 т.

Хофенхайм и Кьолн сътвориха истински голов спектакъл помежду си, който завърши със седем попадения и успех за гостите с 4:3. Шест от попаденията паднаха през първата част, а „козлите” стигнаха до трите точки в 83-ата минута.

Адам Шалай откри резултата за домакините още във втората минута, но до 12-ата резултатът бе обърнат. Олковски и Леман реализираха за Кьолн, а Ужа в 35-ата направи резултата 1:3.

До края на първото полувреме обаче паднаха два гола във вратата на гостите от Кьолн. Фирмино на два пъти прониза вратаря Хорн и направи резултата 3:3.

Олковски бе героят за Кьолн с гола си в 83-ата минута, който донесе победата на тима.

Успехът прати „козлите” на 10-о място с 15 точки, докато Хофенхайм е на 5-а позиция със 17.

Аугсбург победи с 3:0 Падерборн и записа пети успех от началото на сезона. Интересното е, че след 11 кръга в Бундеслигата отборът е единственият, който все още няма записано равенство.

За победата се погрижиха Тобиас Вернер в 7-ата и 47-ата минута, както и Ян-Ингвер Калсен-Бракер в 68-ата.

Със спечелените три точки баварският тим е вече седми с 15 точки, с колкото е и Падерборн на деветата позиция. Със същия актив са още Майнц  и Кьолн.

В същото време Майнц удържа нулево равенство при гостуването си на Леверкузен. Точка, която остави "аспирините" на шестата позиция със 17 т, докато "червените" са осми с 15 т.

Фрайбург се отдалечи от зоната на изпадащите след 2:0 над Шалке 0:4. Кристиан Гюнтер в 22-ата минута и Джонатан Щмид в 68-ата позволиха на отбора да се изкачи до 13-ата позиция с 11 точки. Шалке е две места по-нагоре с 14 т.