Левски вкара три пъти на Ботев в Коматево

Публикувано на: 23.11.2014 15:21

©Пресслужба Ботев Пд
В изнервен мач Левски постигна категорична победа с 3:0 като гост на Ботев (Пд) в мач от 16-ия кръг на "А" група. Всички голове паднаха след почивката, а техни автори станаха Роман Прохазка (64), Георги Сърмов (78) и Мигел Бедоя (88).

Двата тима обаче завършиха двубоя с по човек по-малко. Първо Божидар Васев бе изгонен в 45-ата минута за втори жълт картон. След това го последва Луис Педро, който се появи на почивката. Само седем минути след началото на втората част той получи директен червен картон. Холандецът протегна крак за топката към Адам Стаховяк, но го прибра и до контакт не се стигна. Все пак Стефан Павлов реши друго и изгони Педро.

Благодарение на успеха "сините" се изкачиха до четвъртата позиция с 27 точки. Ботев остава седми, след като не успя да повтори последните си четири домакинства на "сините", в които записа победи.